HISTORIE KAPELY

Veselá muzika z Ratíškovic je mládežnická dechová kapela založena v roce 1975 tehdejší m vedoucím sdruženého klubu ROH, panem Josefem Novákem. Uměleckým vedoucím se stal pan učitel Josef Ištvánek. Pod jejich vedením vznikl kolektiv mladých nadějných muzikantů. Jejich odchovanci se uplatnili například ve vojenských kapelách, jako učitelé hudby či jako muzikanti hrají dodnes. Josef Ištvánek v roce 1990 odešel vyučovat do Šardic. Po něm působili jako umělečtí vedoucí Petr Lanžhotský, Petr Voříšek a Antonín Šohaj.

K repertoáru této mladé dechové formace patří tradiční polky, valčíky, pochody, koncertní skladby, verbuňky a vrtěné především od známých domácích autorů, zařazujeme však také známé moderní skladby. Soubor tradičně vystupuje na přehlídkách, hodech, tanečních zábavách, plesech, oslavách, svatbách a na mnoha jiných kulturních akcích. Ve své bohaté historii má za sebou Veselá muzika několik zahraničních zájezdů do Německa, Rakouska, Francie, Španělska, Polska, Holandska, Finska, Rumunska, Švýcarska, Chorvatska a Slovenska. Kapela doposud vydala také dva nosiče s nahrávkami.

Současná omladina je již pátou generací muzikantů. Nynější obsazení čítá zhruba třináct členů. Po Antonínu Šohajovi a Josefu Novákovi převzal vedení muziky Josef Novák ml., který vede mladé muzikanty již pátým rokem.

©  Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!